У деяких районах Луцька вміст аміаку в повітрі перевищує норму у 22 рази


У Луцькраді відбулось засідання тимчасової міжвідомчої комісії з подолання негативної екологічної ситуації у місті, під час якої оголосили результати лабораторного дослідження якості атмосферного повітря в місті. За останніми даними, вміст аміаку в повітрі у деяких районах Луцька перевищував норму у 22 рази.

Про це йдеться на сайті Луцькради.

Начальник відділу екології Оксана Тарабанюк поінформувала про ситуацію у місті із поширенням смороду 9 липня. За добу до групи оперативного реагування «15-80» надійшло 29 звернень громадян про сморід з південно-західного району міста (б-р. Дружби Народів, 8а, Даньшина, 52, Станіславського, 11а, Грабовського, 9, Бенделіані, 5, Станіславського, 50, Боженка, Вишинського, Шота Руставелі, 13а, 13б та інші). За даними Волинського обласного центру з гідрометеорології переважаючий напрям вітру протягом доби – південно-західний. Джерелом поширення смороду є поля фільтрації ПАТ «Гнідавський цукровий завод», що розміщені на околиці міста за 100 м від міської житлової забудови.

У свою чергу, фельдшер-лаборант ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Медведєва розповіла про результати проведеного лабораторного дослідження якості атмосферного повітря. За її словами, дослідження були зроблені на вул. Львівська, 91, Станіславського, 52, Ковельська, 52, Дружби Народів, 13, дачна забудова садівничого товариства «Світанок» на межі санітарно-захисної зони. За їхніми результатами встановлено, що перевищення вмісту аміаку становить від 2,3 до 22,6 рази, сірководню від 2 до 10,5 разів, оцтової кислоти від 1,1 до 2,6 рази. Найбільші перевищення на межі санітарно-захисної зони полів фільтрації.

Під час засідання заступник головного інженера КП «Луцькводоканал» Юрій Вега повідомив, що на міських КНС протягом доби зливу сторонніх рідин не зафіксовано. Також заплановано проведення лабораторного дослідження якості атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони каналізаційно-очисних споруд та каналізаційно-насосних станцій.

Працівниками департаменту муніципальної варти нових локальних джерел забруднення атмосферного повітря не виявлено.

Окрім цього, під час засідання повідомили, що працівники поліції здійснюють перевірку асенізаційного транспорту на вул.Мамсурова.

За результатами засідання тимчасової міжвідомчої комісії з подолання негативної екологічної ситуації у місті доручено управлінню охорони здоров’я міської ради підготувати рекомендації щодо запобіжних заходів для населення в умовах значного забруднення повітря аміаком, сірководнем, оцтовою кислотою.

Департамент муніципальної варти має забезпечити оперативний контроль (в тому числі, у вихідні дні) за можливими зливами стоків на поля фільтрації ПАТ «Гнідавський цукровий завод» та у міську каналізаційну мережу.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/u-deiakykh-rayonakh-lutska-vmist-amiaku-v-povitri-perevyshchuye-normu-u-pon/” Об этом сообщает acceleration.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя